top of page

המלצות

"הגעתי אל ריקי בעקבות המלצה של חברה. הייתי לפני הקלטות אלבום ראשון באנגלית והיה לי אתגר גדול לשיר נכון, בלי בעיות דיקציה, עם כוונה וללא מאמץ. היה לי חשוב שיבינו את המילים, אך זה לא בא לי באופן טבעי. ריקי עבדה איתי בצורה הכי יסודית ומקצועית, היא ידעה לזהות מיד מה אני עושה לא נכון ולימדה אותי בסבלנות איך להגות, לשיר, ואפילו לנשום נכון. עשינו יחד תהליך ששינה לגמרי את ההתייחסות שלי לשירה והיום אני מבינה איך לעבוד עם הקול שלי. עברתי מטכניקה קלאסית שלא התאימה לחומר שכתבתי, לטכניקה שמתאימה לסוג השירים שלי. הקול שלי התפתח והמנעד התרחב, הצלילים הגבוהים התחזקו וקיבלו נוכחות. שיפרתי את הדיקציה, ההגייה והפקת הצלילים. לשמחתי ההקלטות יצאו מעולות וזה הרבה בזכותה. מעבר לפיתוח קול היה לי כיף ונעים, דיברנו הרבה על הופעות ועל מוזיקה בכלל. חשוב ללמוד אצל מי שמכיר את העולם הזה וחי אותו עד הסוף. ריקי נתנה לי הרבה עצות שקשורות לבמה ולתהליך שלי כזמרת-יוצרת. אני ממליצה בחום ללמוד אצל ריקי! מורה מדהימה!"

רותם טל

"עבדתי שנתיים עם ריקי, שנתיים בהן ליוותה ועזרה לי לפתח ולחזק את הקול שלי, הן להופעות והן להקלטת אלבום. היא לא וויתרה לי :) בעבודה איתה הגעתי למקומות בקול, אליהם לא העזתי להגיע קודם. היא נתנה לי כלים להמשיך ולחזק את המקומות האלו, להמשיך ולצמוח עם השירה, גם אחרי שסיימנו את התהליך. בעבודה על השירים, היא עזרה לי להבין את מה שאני רוצה לומר, מה השיר מספר ומתוך זה לחדד את ההגשה והביצוע. תודה מכל הלב ריקי, עד היום אני לא מפסיקה להשתמש בכלים שנתת לי בעבודה על השירים, בהופעות, בחזרות ובאולפן."

דניאלה ספקטור

 

 

"כשריקי היקרה אמרה לי שהיא מקימה אתר, היה לי חשוב לכתוב כמה מילים על העבודה המשותפת שלנו.... אז ריקי הייתה המורה שלי לפיתוח קול כשלמדתי בבית הספר של יורם לווינשטיין. המקצועיות שלה, הרצינות שלה, הידע שלה בפיתוח קול ובשירת מחזות זמר בפרט היא ברמה כל כך גבוהה, שכל שיעור היה תענוג. אהבתי מאוד שיש לה שאיפות ברורות לגבי כל תלמיד ותלמיד- היחס הוא אישי ביותר, וההסתכלות היא על כל תלמיד באופן אישי ומדויק. כשאתה חלק מכיתת משחק זה עוד יותר ברור- כי משיחות המסדרון ומהפרויקטים הכיתתיים אתה נוכח לראות את העבודה שלה לא רק איתך באופן פרטי, אלא גם עם 20 אנשים נוספים לפחות, וזה בהחלט היה מבחינתי מאוד מרשים לראות ולהיווכח לעבודה הפרטנית והספציפית שלה עם כל אחד ואחת. היא ידעה מה התהליך ומה השאיפה שלה עם כל תלמיד ותלמיד באופן אינדיבידואלי לחלוטין, כמו כן היא גם בהחלט ביימה לא פעם- כלומר ההסתכלות של ריקי היא רחבה- ההסתכלות שלה וההכוונה שלה היא גם על הז׳אנר המסוים- קלאסי, מודרני, גם על פיתוח הקול על כל גווניו, לימוד רחב את ז'אנר מחזות הזמר בפרט- ידע רב את התפתחות הז׳אנר לאורך השנים, הכוונה בהקשר להגשה בכל פרט ופרט, ולעומקה. ריקי רואה את העשייה שלה, את הלימוד שלה, לדעתי, באופן מאוד רחב. ומאוד עמוק. ובאה ללמד מתוך אהבה גדולה. גם לתלמידים, גם להתפתחות שלהם, ללמידה שלהם, וגם למקצוע עצמו. היא אינה פוסחת על שום פרט- וזה תענוג. איזה כייף ללמוד איתה!"

 

תמר שם אור

 

 

 

"למדתי עם ריקי הן במסגרת סדנה לפיתוח קול והגשת שיר, והן במסגרת פרטית. ההתקדמות עם ריקי הייתה מפעימה. השיעורים איתה נתנו לי כלים פרקטיים, אותם אני מיישמת בעבודתי כשחקנית בתיאטרון ועל המסך, באופן יומיומי. מעבר להנאה הצרופה והמקצועיות, ריקי העניקה לי בטחון ואהבה לשירה."

 

שמרית לוסטיג

 

 

"בזכות השיעורים עם ריקי יש לי מאגר עשיר של שירים בהם אני משתמשת לאודישנים לתיאטרון ומחזות זמר, משאנסונים צרפתיים ועד ברכט. ריקי לימדה אותי איך להגיש שיר, מתחילתו ועד סופו. היא לימדה אותי על יציבות פיזית וקולית, על נוכחות על הבמה, על איך לספר סיפור באמצעות שיר, על מה לשים דגש, ועל המשמעות שמתחת למילים. בשיעורים צברתי ניסיון שירה גם כסולנית וגם בדואט, שירה בשפה זרה, פיתוח השמיעה, ויותר מהכל ריקי פיתחה את קולי באופן יוצא מן הכלל, המנעד שלי גדל, ובזכותה התחלתי לשיר אופרה :)"

 

רות רסיוק

 

 

"בכל מה שקשור לקישוריי הטכניים וצעדי תינוק ראשונים בעולם הקול השירה וההגשה- ריקי בוגטין הייתה לי לאם מסורה, רגישה וקשוחה במקומות שצריך, וגידלה אותי כשחקנית ששרה בהמון אהבה ונחישות! ולכן זה הכי טבעי לי להמשיך לבוא אליה גם אחרי לימודיי בסטודיו... התחושה היא תמיד מקצועית ועניינית ועם זאת גם אישית ועם המון הומור!"

 

דנה מיינרט

bottom of page